Záhradný domček Nevidzany

Späť
Stavba
Záhradný domček
Druh stavby
Rekonštrukcia
Podpivničenie
Áno
výška stavby
7 m
Sklon strechy
45°
Miesto stavby
Nevidzany

Starý dedinský dvor plný objektov, ktoré si vyžiadali svoju pozornosť po takmer 100 rokoch ich existencie. Taká bola naša úloha, ktorú zadal investor s citom pre históriu a tradičnú architektúru. Vo dvore sme rekonštruovali spolu tri objekty a realizovali sme úpravu terénu. Spolu s investorom sa tešíme z vydarenej práce.

Sanácie porúch, zamedzenie pôsobenia vlhkosti, narušené krovy a krytina nám dali častokrát poriadne zabrať pri tvorbe detailov. Prvá etapa sa začala najstarším objektom, ktorý bol murovaný z kameňa a tehál. Požiadavka bola zachovať čo najviac z pôvodného tvaru a tým uchovať čo najviac spomienok na detské časy strávene u starých rodičov. Ako druhý prešiel rekonštrukciou mladší rodinný dom v zadnej časti pozemku. Na záver sme sa popasovali so zmenou stavby stodoly na záhradný domček. 

Čo povedal o projekte klient?

photo

Starú, schátralú pajtu sme pretvorili podľa projektu na záhradný domček v štýle chalupy vo dvore. Estetický vzhľad, príjemné posedenie pod prístreškom, miestnosť na oddych a majstrovanie s možnosťou kúrenia a pivnička spĺňajú účel a máme z tejto premeny úprimnú radosť.

photo

Janka Biskupičová

Učiteľka